12.-13.12. 2009

PKČL: Ondřej Olšar 97, Jakub Tauš 97 a Karolína Szabová 97

Prostějov ZMČR - PKČL (1028)

Prostějov ZMČR - výsledky (1004)

Na ZMČR v Prostějově doplatil O. Olšar v prvních startech na nervozitu a byl hned dvakrát diskalifikován pro předčasný start (plaval 100 m prsa i 100 m polohový závod v nových osobních rekordech – škoda!). Vše si však vynahradil na 200 m prsa, kde výrazně vylepšil své osobní maximum a časem 2:57,06 obsadil 5. místo, když od medaile ho dělily jen necelé 3 desetiny vteřiny. Desátý, rovněž v novém osobáku, byl na 200 m polohový závod a v kraulových disciplínách 50 a 100 m skončil na 15. a 16. místě. K. Szabová plavala po nemoci a na jejích výkonech to bylo trochu znát. Přesto však dokázala zaplavat desátý nejlepší výkon na 100 m prsa a na dvojnásobné trati byla na 14. místě. J. Tauš byl nejlépe 18. (200 m motýlek) a 19. (200 m znak).