10.-13.12. 2009

P. Chocová ME Istanbul

PKČL: Petra Chocová 86

Na ME v tureckém Istanbulu rozhodně nezklamala Petra Chocová, která absolvovala poměrně krátkou přípravu po operaci ramene.

Hned v úvodní den ME zaplavala v rozplavbách rekord ČR na 50 m prsa (0:30,89) a postoupila do semifinále, kde za dopoledním výkonem jen těsně zaostala (0:31,07) a obsadila konečné 19. místo. Prsová dvoustovka byla přece jen dost dlouhá, ale i tak plavala pouhou vteřinu za svým rekordem ČR a skončila na 23. místě (2:26,16). V sobotním startu na 100 m prsa (1:07,06) postoupila do semifinále, kde svůj čas mírně vylepšila (1:07,02), ale na postup do finále to nestačilo a v celkovém hodnocení byla na 17. místě. Oba výkony na stometrové trati byly jen o 2 desetiny vteřiny pomalejší než je její nedávný rekord ze Zlína. Tentýž den startovala ve štafetě 4 x 50 m polohový závod, kde se spolupodílela na novém rekordu ČR v této disciplíně.

Vystoupení Petry na ME bylo velice úspěšné vzhledem k tomu, že ještě nedávno nebylo jasné, zda ještě letos bude závodit natož startovat na ME.